Przestrzeń salonu jest miejscem, gdzie spędzamy wiele czasu, odpoczywamy, przyjmujemy gości i czerpiemy radość z życia domowego. Aranżacja ściany w salonie odgrywa istotną rolę w kreowaniu atmosfery tego pomieszczenia. Zastanawiasz się, jak wykończyć ściany w salonie, aby przyciągały wzrok i dodawały charakteru wnętrzu? Oto ciekawe pomysły na ścianę, które z pewnością zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego salonu.

Pomysł na Ścianę z Cegły

Ceglana ściana to jedno z najbardziej stylowych i ciepłych rozwiązań dla salonu. Jej naturalna faktura i kolor sprawiają, że przestrzeń zyskuje niepowtarzalny, nieco industrialny charakter. Sprawdzi się zarówno na fragmencie, jak i na całej ścianie, tworząc ciekawy akcent w pomieszczeniu. Cegła może być także ciekawą alternatywą dla tradycyjnej ściany z telewizorem.

Modne Panele Ścienne w Salonie

Panele 3D na ścianie to ciekawe pomysły na ścianę. Dostępne są w różnorodnych wzorach, a ich trójwymiarowa struktura dodaje głębi wnętrzu. Panele mogą być użyte na całej ścianie lub tylko na fragmencie ściany, co pozwala na indywidualną aranżację salonu.

ciekawe pomysły na ścianę

Beton i Płytka – Aranżacja Ściany w Salonie

Chociaż beton kojarzy się głównie z surowymi, industrialnymi wnętrzami, może być także doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnego salonu. Betonowy panel na jednej ze ścian lub betonowy tynk strukturalny dodają nowoczesności wnętrzu, a jednocześnie są łatwe w utrzymaniu. W połączeniu z płytka ceramiczną mogą tworzyć interesujące kompozycje.

Jak Udekorować Ścianę z Telewizorem?

Ściana z telewizorem to miejsce, które zazwyczaj przyciąga wzrok. Wyeksponowanie telewizora na odpowiednio wykończonej ścianie może sprawić, że stanie się on centralnym punktem salonu. Możemy zastosować tutaj różne rozwiązania – od tapet i farb, przez panele 3D, aż po fototapety.