Mech chrobotek reniferowy to roślina, która zyskuje na popularności jako dekoracja w nowoczesnych wnętrzach. W tym artykule dowiesz się, czym jest ten niezwykły mech, jak dostać mech stabilizowany. Przygotuj się na podróż do świata roślin stabilizowanych, które przynoszą nam kawałek natury prosto do naszych domów.

Czym jest mech chrobotek reniferowy?

Mech chrobotek reniferowy to roślina, która rośnie na północy globu. Jest to mech poduszkowy, który charakteryzuje się pięknym, intensywnym kolorem. W naturze, chrobotek reniferowy często wykorzystują renifery jako pokarm, stąd jego nazwa.

Jak stabilizować mech chrobotek?

Stabilizacja mchu polega na zastąpieniu naturalnej wody w roślinie gliceryną. Dzięki temu, mech zachowuje świeży wygląd przez wiele lat, nie wymaga podlewania ani specjalnych zabiegów. Proces stabilizacji jest bezpieczny dla rośliny i pozwala na jej długotrwałe wykorzystanie jako dekoracji.

mech stabilizowany

Gdzie można znaleźć mech stabilizowany – chrobotek reniferowy?

Mech chrobotek reniferowy jest dostępny w wielu sklepach z roślinami stabilizowanymi. Znajduje się w hurtowniach mchu. Warto sprawdzić ofertę na stronach internetowych, takich jak Allegro.  Natomiast Wszystkie Nasze  szablony znajdziesz w kategorii „drewniane obrazy ażurowe” i „obrazy dekoracyjne z mchem” Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie!